MAGIA ŚWIĄT W SP1

16 grudnia 2015r. odbył się koncert dla gości z Holandii oraz zaproszonych mieszkańców Szczecinka. Chór „Primo” zaprezentował nowy program świąteczny, w którym nie zabrakło wielu partii solowych, zwłaszcza w utworze „Uciekali” z repertuaru musicalu Metro. Spośród wybranych chórzystów na szczególną uwagę zasługuje Jaś Zagorowski, który pokazał swój talent w piosence „Gwiazdka” rozpoczynającej całą uroczystość, a także Malwina Stańska w pastorałce „Cicho, cicho pastuszkowie”. Tym razem dzieci zaśpiewały również średniowieczną kolędę a’cappella w języku łacińskim o Narodzeniu Chrystusa pt: „Gaudete, gaudete”. Pojawiły się również tradycyjne polskie kolędy w wykonaniu instrumentalnym na trąbce (Justyna Pałka) i skrzypcach (Hania Brusiło).

Swoim występem nasi uczniowie sprawili wszystkim słuchaczom wiele radości, a w dowód wdzięczności za popis artystycznych umiejętności otrzymali od Corry Elzackkers bożonarodzeniowe upominki.

TV ZACHÓD: INFORMACJE
TEMAT: ARTYKUŁ