Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Adama Mickiewicza
Projekty

DZIAŁANIA I IMPREZY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Otwórz plik pdf
Praca metodą projektu w klasie Vs „ Nie tylko puzzle”

Otwórz plik pdfPrzystąpiliśmy do projektu związanego z historią naszego miasta

W roku szkolnym 2014/15 przystąpiliśmy do projektu organizowanego przez SAPiK, związanego z historią naszego miasta. Nasz zespół tworzą uczennice klasy 4b, 6a i 6c zwerbowane przez nauczycielkę historii panią Dorotę Wiechowską. Razem uczestniczymy w zajęciach, które poprowadzą pracownicy miejskich instytucji: Muzeum Regionalnego, Archiwum Państwowego, Koła PTTK “Wiarusy”, członkowie szczecineckiego oddziału PTH. Do spotkań dołączają też uczniowie spoza stałej listy, którzy poszerzają swoją wiedzę na temat historii lokalnej oraz piszą sprawozdania, które są umieszczane na naszej stronie. Zapraszamy też do głosowania w sondzie dotyczącej naszych działań i oddania na nas swojego głosu.

Strona projektu: Otwórz

Innowacje Pedagogiczne na rok szkolny 2014/2015

Klasy I-III

1. ,, Let's play and sing with English - nauczanie poprzez zabawę i śpiew". Innowacja pedagogiczna w nauczaniu przedmiotu język angielski na poziomie szkoły podstawowej w klasach I-III."
autorki: Ewelina Łunkiewicz- Meszka, Kinga Krysiak i Beata Urbanowicz - nauczycielki j. angielskiego

2. ,, Let's make English easier and plastic- nauczanie angielskiego z użyciem na lekcji technik plastycznych ". Innowacja pedagogiczna w nauczaniu przedmiotu język angielski na poziomie szkoły podstawowej w klasach I-III."
autorka: Aleksandra Ornoch - nauczycielka j. angielskiego

3. ,, Klasa sportowa klas I- III - uzupełnienie programu edukacji wczesnoszkolnej o poszerzone zajęcia wychowanie fizycznego z zakresu gier i zabaw ruchowych”
autor: Marcin Pieńkowski- nauczyciel wychowania fizycznego

Czytaj dalej


Uczniowie SP1 pomagają dzieciom w Sierra Leone

Jak pomóc?

25 listopada - 13 grudnia 2013
Przygotowywanie prezentów dla dzieci w Sierra Leone

Wykonanie pudełeczek, do których wkładamy karteczki z nazwami tego, co chcielibyśmy przekazać dzieciom w Afryce (szczepionki, zestawy szczepień, lodówki do przechowywania lekarstw).


25 listopada - 13 grudnia 2013
Pocztówka dla Afryki

Konkurs na kartkę pocztową wraz z życzeniami dla dzieci w Sierra Leone.


17 grudnia 2013
Uroczysty koncert "Gwiazdka dla Afryki"

Podczas spotkania wystawione zostaną wszystkie prezenty i kartki z życzeniami przygotowane przez uczniów, a zaproszeni goście będą mogli "wysłać" dzieciom w Sierra Leone "prezent" przekazując na ten cel darowiznę stanowiąca równowartość wybranego podarunku.


Projekt UNICEF "Gwiazdka dla Afryki"

W ramach tegorocznej akcji na rzecz dzieci w Sierra Leone UNICEF Polska zbiera fundusze na przeprowadzenie kampanii szczepień dzieci przeciwko odrze, polio oraz gruźlicy. Wszystkie darowizny uzyskane w ramach akcji zostaną przeznaczone na zakup szczepionek przeciwko najpoważniejszym chorobom wieku dziecięce- go oraz na zakup przenośnych lodówek, które pozwalają na ich transport nawet do najtrudniej dostępnych miejsc w krajach rozwijających się. Symboliczne prezenty, które będziecie Państwo przygotowywali wspólnie z ucznia- mi mogą zawierać poniższe artykuły. Pamiętajcie Państwo, że do pudełeczek wkła- damy tylko karteczkę z wyszczególnionymi artykułami. W pudełku może znaleźć się dowolna liczba szczepionek/lodówek.

Otwórz plik pdf


Sierra Leone - Jesień 2013

Sierra Leone leży w Zachodniej Afryce, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Jest to jedno z najbiedniejszych państw świata. W trwającej 11 lat wojnie domowej (1991-2002 r.) zginęły tysiące mieszkańców, a ponad 2 miliony zmuszonych było do ucieczki z kraju (co stanowiło około jednej trzeciej obywateli).

Bogate złoża minerałów i inne zasoby naturalne stanowią potencjał do rozwoju Sierra Leone. Olbrzymią barierą jest jednak brak infrastruktury, która w dużej mierze została zniszczona podczas działań wojennych. Źródłem utrzymania około dwóch trzecich mieszkańców kraju jest prymitywne rolnictwo i rybołówstwo.

Otwórz plik pdf


Innowacje Pedagogiczne na rok szkolny 2013/2014

Klasy I-III

1. "Zajęcia artystyczne o profilu muzycznym w klasach 1-3. Dziecięce talenty."
autorka: Teresa Dybowska – nauczycielka muzyki

2. "Zajęcia artystyczne o profilu plastycznym w klasach 1-3. Lubię tworzyć."
autorka: Anna Mikołajczak – nauczycielka plastyki

3. "Let's play and sing with English-nauczanie poprzez zabawę i śpiew". Innowacja pedagogiczna w nauczaniu przedmiotu język angielski na poziomie szkoły podstawowej w klasach I-III."
autorki: Ewelina Łunkiewicz-Meszka, Kinga Krysiak i Beata Urbanowicz - nauczycielki j. angielskiego

Czytaj dalej


Podsumowanie projektu "Poszukiwacze Zaginionego Gryfa"

W piątek 14 czerwca 2013 r. zakończył się roczny projekt organizowany przez SAPiK pt. "Poszukiwacze zaginionego Gryfa" W projekcie wzięły udział szkoły podstawowe i gimnazja z naszego miasta. Dziękujemy wszystkim, którym spodobała się strona naszej grupy Dzieci Adama i zagłosowali na nas w sondzie, w której zajęliśmy II miejsce. Grupę tworzyli uczniowie klasy piątej b i c. Dzieci Adama zostały wyróżnione przez posła RP pana Wiesława Suchowiejko nagrodą specjalną i oprócz karnetu do kina otrzymały zestaw USB Flash Drive.

Dziękujemy bardzo i pozdrawiamy!


Laleczki wykonane przez Nasze dzieci - projekt "Wszystkie kolory świata"

Przygotowania

Prezentacja do pobrania


Wszystkie Kolory Świata - edycja 2

Każdego roku ponad 1,5 miliona dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec. Jednak wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. To także najprostsza metoda, aby ratować życie dzieci na wielką skalę.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Czadzie. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.