Uroczystości Szkolne

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

97. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy w naszej szkole 10 listopada. Szczególnym akcentem w tym dniu były stroje uczniów: maskujące, wojskowe lub galowe, przyozdobione pięknymi kotylionami. Jako szkolna społeczność zgromadziliśmy się wspólnie w sali gimnastycznej, by oddać hołd poległym w walce o wyzwolenie kraju, przypominając sobie najważniejsze daty i wydarzenia historyczne, wsłuchując się w piękny montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez uczniów i nauczycieli. Dziękujemy za wspólne świętowanie!

Teresa Dybowska, Dorota Charęza, Małgorzata Marciniak, Magdalena Kaczmarek.

GK24: Wiadomości

KONSTYTUCJA 3 MAJA

„Witaj dniu trzeciego maja. który wolność nam zwiastujesz, Polsko – dzisiaj tryumfujesz!” Słowa z Mazurka 3 maja Rajnolda Suchodolskiego stały się mottem świątecznego spotkania Nauczycieli i Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku, którzy 29 kwietnia 2014 r. uczcili 223 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji. Na moment przenieśliśmy się w czasy Sejmu Czteroletniego i staliśmy się świadkami trudnych obrad sejmowych oraz gorączki majowej warszawskiej ulicy. A wszystko to za sprawą uczniów klasy 6b wspartych przez koleżanki i kolegów ze szkolnego chóru, którzy na deskach szkolnego teatru wcielili się w role króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugona Kołłątaja, Stanisława Małachowskiego i innych bohaterów historycznych. Mieliśmy więc okazję uczestniczyć w kolejnej udanej lekcji historii!

Dorota Wiechowska

Lekcja o wodzie

21 listopada 2013r. w związku z zamontowaniem dystrybutora wody gościliśmy w naszej szkole pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku, którzy przekonywali naszych uczniów ,że szczecinecka "kranówka" jest smaczna i bezpieczna. Pracownicy PWiK prezentowali uczniom zalety naszej wody i zachęcali do jej picia . Aby przekonać uczniów do picia wody prosto z sieci zaprezentowano szereg doświadczeń, które pokazały, że woda z kranu jest twarda, nie jest dezynfekowana, nie zawiera chloru i smakiem nie różni się od wód butelkowanych, a nawet jest smaczniejsza. Jesteśmy pierwszą szkołą , w której został zamontowany dystrybutor do wody podłączony bezpośrednio do sieci wodociągowej.
gk24: artykuł

Święto Niepodległości

7 listopada 2013r. w naszej szkole w ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się koncert Pieśni Legionowych, podsumowany został Szkolny Konkurs Plastyczy "Godło Polski". Świąteczy nastrój podkreśliła wystawa prac plastycznych oraz pięknie udekorowane korytarze.

Rzymianie z żywą lekcją historii

W październiku odwiedzili nas Rzymianie!
Przypomnieli nam, jak się ubierali,
jak walczyli i jak budowali swoje Imperium!
Wybrańcy stali się na chwilę legionistami,
patrycjusze zasiedli w senacie ,
a dzielni gladiatorzy stanęli do walki na arenie.
Jak zwykle - było mądrze, wesoło i ciągle za krótko.
Czekamy na następne żywe lekcje historii.
Dorota Wiechowska

Dzień Nauczyciela

Chociaż popularny Dzień Nauczyciela przypadł w niedzielę, w Szkole Podstawowej nr 1 wczoraj odbyły się uroczystości. Nie zabrakło słów uznania dla pracy nauczycieli, podziękowania im za trud i wysiłek wychowania najmłodszego pokolenia szczecinecczan, jak i też wyróżnień najbardziej zasłużonych pedagogów. Uczniowie również przygotowali swoim nauczycielom małe upominki.