XVIII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

„Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś, niech kolęduje z nami cała Ziemia…” – takie słowa przyświecały XVIII Przeglądowi Kolęd i Pastorałek, który odbył się 23 stycznia w parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku. W przeglądzie udział wzięli soliści oraz zespoły, dzieci i młodzież chcący w radosny sposób uczcić kończący się niebawem okres świąteczny. Nasza szkoła reprezentowana była wyjątkowo licznie, a wykonanie kolęd, których mogliśmy wysłuchać, było na bardzo wysokim poziomie. Zarówno szkolny chór Primo jak i solistów przygotowywała Pani Teresa Dybowska. W wykonaniu naszych artystów usłyszeliśmy piękną, wykonywaną a cappella średniowieczną kolędę „Gaudete”, którą chór wyśpiewał pierwsze miejsce w kategorii ZESPOŁY, kl. 4-6. Niezwykle nastrojowo i profesjonalnie zaprezentowali się soliści: Jan Zagorowski, uczeń kl. VIb zajął pierwsze miejsce, śpiewając kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”. Drugie miejsce zajęła Hania Brusiło, uczennica kl. Vb, która z akompaniamentem skrzypiec wykonała kolędę „Hymn o Narodzeniu”. Trzecie miejsce przypadło Malwinie Stańskiej, uczennicy kl. Vc, śpiewającej pastorałkę „Cicho, cicho pastuszkowie”. Zosia Nowacka, uczennica kl. Vb otrzymała wyróżnienie za wykonanie kolędy „Gore gwiazda”.

Szkołę reprezentowały także młodsze uczestniczki, Natalka Romanowska i Gabrysia Mielczarek z kl. IIb, które zajęły II miejsce w kategorii ZESPOŁY kl. 0-3. Wszystkim wykonawcom oraz Pani Teresie gratulujemy sukcesów, życząc sił, chęci i pomysłów na kolejne piękne aranżacje, licząc na dalsze przynoszące radość i dumę występy.

Magdalena Kaczmarek

GAWEX: WYDARZENIA