ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

7-go kwietnia, z okazji Światowego Dnia Zdrowia w świetlicy szkolnej zorganizowano cykl zajęć dotyczący zdrowego trybu życia.

Pielęgniarka szkolna oraz nauczyciele świetlicy przeprowadzili pogadanki na temat prawidłowego odżywiania. Omówiona została piramida żywienia, wartość witamin zawartych w warzywach i owocach oraz znaczenie aktywnego wypoczynku i rekreacji dla zdrowia człowieka. Przedstawicielom klas O, I i II, dzieci ze świetlicy, biorące udział w zajęciach kreatywnych zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, przygotowany na podstawie wierszy J. Brzechwy, pt. „Pomidor” i „Na straganie”. Montaż połączono z degustacją warzyw i owoców oraz rozwiązywaniem zagadek na ich temat. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach plastyczno-technicznych tworząc piramidę żywienia za pomocą różnych technik.

Na podsumowanie tego cyklu zorganizowano konkurs plastyczny na plakat pt. „Zdrowo się odżywiam”. Wiele ciekawych prac dzieci, zostało nagrodzonych i wyróżnionych.

Aneta Padewska i Jadwiga Nowak