ODWIEDZILIŚMY GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE W JUCHOWIE

14 października 2014r. uczniowie klasy Ib pojechali na pierwszą wycieczkę do Gospodarstwa Ekologicznego w Juchowie

Pobyt w gospodarstwie zaczęliśmy od zrobienia bułek. Oglądaliśmy wiele maszyn , które pomagają pracownikom gospodarstwa w ich pracy. Z nieukrywaną fascynacją wszyscy obserwowaliśmy, jak mieli się zboże na mąkę, a następnie jej próbowaliśmy .

Następnie założyliśmy gospodarskie kalosze i poszliśmy spotkać się bykami i krowami. Wiele radości i niezapomnianych wrażeń pozostawiło w nas spotkanie z potężnymi bykami. Najwięcej pracy, zabawy i doświadczeń było przy karmieniu krów mlecznych i cieląt. Wszyscy zdobyliśmy zaszczytny tytuł dobrego opiekuna zwierząt domowych. Większość z nas odważnie nawiązywała kontakt z krowami, ale niektórzy musieli przezwyciężyć lęk i przekonać się, że krowy nie gryzą.

Pełni wrażeń i głodni wróciliśmy na zajęcia do „Koniczynki”. Zjedliśmy ekologiczne śniadanie i degustowaliśmy mleko. Po posiłku udaliśmy się na zajęcia, gdzie każde dziecko rysowało do galerii krowę. Pomimo niesprzyjającej aury był też czas na zabawy.

Zadowoleni wróciliśmy do szkoły