Etyka :

Zajęcia etyki w naszej szkole odbywają się w dwóch blokach, we środy w sali 33 (II piętro):

1. Klasy 1-3 - w godz.12.40-13.25

2. Klasy 4-6 – w godz. 14.30-15.15

W tym roku szkolnym spotkania z etyki prowadzi pani Dorota Wiechowska.

Zgodnie z hasłami podstawy programowej w zakresie etyki w szkole podstawowej uczniowie klas młodszych poznają ważne wartości etyczne na podstawie baśni, bajek i opowiadań, a także obserwacji życia codziennego. Uczniowie klas starszych, uczestnicząc w zajęciach o charakterze wychowawczym, mają możliwość udziału w dialogu w oparciu o przykłady z literatury, historii i filozofii.
Podczas spotkań uczniowie wykorzystują TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) oraz pracują metodami aktywnymi. Uczniów na lekcji obowiązuje zeszyt do przedmiotu. Podręcznik nie jest wymagany.
Przypominam, że Rodzice mogą dokonać wyboru udziału dziecka w lekcjach etyki spośród czterech możliwości:

A. Wybieramy tylko religię,

B. Wybieramy tylko etykę,

C. Korzystamy z religii i etyki (na świadectwie wpisuje się ocenę wyższą),

D. Nie korzystamy ani z religii, ani z etyki.

Na świadectwie nie zaznacza się, czy ocena jest z religii czy z etyki. Ocena taka zalicza się do przedmiotowej średniej ocen.

Dorota Wiechowska

Etyka w szkole

MIASTO ETYCZNE

WIEŚ ETYCZNA