Uroczystości Szkolne

„Witaj dniu trzeciego maja. który wolność nam zwiastujesz, Polsko – dzisiaj tryumfujesz!” Słowa z Mazurka 3 maja Rajnolda Suchodolskiego stały się mottem świątecznego spotkania Nauczycieli i Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku, którzy 29 kwietnia 2014 r. uczcili 223 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji. Na moment przenieśliśmy się w czasy Sejmu Czteroletniego i staliśmy się świadkami trudnych obrad sejmowych oraz gorączki majowej warszawskiej ulicy. A wszystko to za sprawą uczniów klasy 6b wspartych przez koleżanki i kolegów ze szkolnego chóru, którzy na deskach szkolnego teatru wcielili się w role króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugona Kołłątaja, Stanisława Małachowskiego i innych bohaterów historycznych. Mieliśmy więc okazję uczestniczyć w kolejnej udanej lekcji historii!

Dorota Wiechowska