Włączamy się w obchody Roku Oskara Kolberga

19 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Majowym Pikniku Literackim zorganizowanym przez nauczycieli bibliotekarzy ze szczecineckich szkół. W tym roku literackie piknikowanie przebiegało pod hasłem Roku Oskara Kolberga- badacza i miłośnika kultury ludowej. W Muzeum Regionalnym w Szczecinku spotkali się przedstawiciele szkół podstawowych, ukraińskiej szkoły w Białym Borze, specjalnego Ośrodka wychowawczego. Z tej okazji uczennice z ukraińskiej szkoły oraz „rolniczaka” zaprezentowały regionalne stroje. Podczas trwania pikniku mogliśmy również docenić prezentacje multimedialne naszych uczniów z klasy szóstej. Reprezentantki naszej szkoły pokazywały jak wykonać piękną wycinankę inspirowaną motywami ludowymi.

Alicja Jankowska