PIELGRZYMKA KLAS TRZECICH

Dnia 21maja 2014r. odbyła się, jak co roku - pielgrzymka uczniów kl. III z okazji Rocznicy Komunii św.

98-osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami wyruszyła najpierw do katedry w Koszalinie, aby podczas uroczystej Eucharystii odprawionej przez Ojca Proboszcza Arkadiusza Sojkę, dziękować Bogu za otrzymane łaski. Po Mszy św. i zwiedzeniu XIII wiecznej Katedry udaliśmy się do sanktuarium Matki Bożej na Górze Chełmskiej gdzie zawierzyliśmy nasze życie i nasze Rodziny opiece Maryii. Podczas pielgrzymki oddychaliśmy " dwoma płucami" - był to czas modlitwy i zabawy. Piękna słoneczna pogoda przyczyniła się do radosnego poznawania " Indiańskiego świata" Mieliśmy okazję poznać indiańską kulturę, ich codzienne życie i zwyczaje. Swoją radość i energie ukazaliśmy podczas indiańskich zabaw zakończonych ogniskiem.