ODWIEDZILIŚMY TRÓJMIASTO

W dniach 17-18 czerwca uczniowie klasy VI b i c wraz z paniami: Danutą Więcek, Władysławą Majewską i Dorotą Wiechowską poznawali uroki i historię Kaszub oraz nadmorskiego Trójmiasta. Rozpoczęli je od razów rózgą i klęczeniem na grochu w szkole w kaszubskim skansenie, bo nie szła im kaligrafia gęsim piórem. Chociaż początki były trudne, to później było już tylko lepiej. W Gdyni opanowali ORP „Błyskawica” i zmierzyli się z rekinami w Oceanarium.

Następnego dnia zafascynowały ich niezwykłe tajemnice zakątków gdańskiej Starówki, które odkrył przed nimi rewelacyjny przewodnik Pan Arek. Odważni pokonali 500 schodów i podziwiali okolice z wieży Bazyliki Mariackiej. Potem rejs galeonem Lew po Motławie na półwysep Westerplatte dał szansę na spotkanie z tragiczną historią pierwszych dni II wojny światowej.

Relaks w Saloniku Oliwskim stanowił wstęp do zasłużonego odpoczynku, który kontynuowano w oliwskim ZOO. Na koniec wszyscy rozleniwieni czerwcowym słońcem i ciepłem złotego piasku skorzystali z uroków sopockiej plaży. W drodze powrotnej można było usłyszeć skandowanie przydałby się jeszcze jeden dzień…

Dorota wiechowska