WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

10 litopada 2015r. dzieci z grupy 0 „a” uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Bombek w Koszalinie. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały proces wydmuchiwania, posrebrzania, malowania i suszenia ozdób choinkowych.

Najbardziej emocjonującą częścią wycieczki było uczestnictwo w warsztatach, podczas których każde dziecko mogło poczuć się dekoratorem i ozdobić swoją własną bombkę. Następnie każda bombka została podpisana imieniem jej właściciela i trafiła do suszarni, aby po wysuszeniu powrócić ponownie do jej dekoratora. Taka własnoręcznie namalowana bombka jest wspaniałą pamiątką z pobytu w fabryce. W dobrych humorach i pełni niezapomnianych wrażeń wracaliśmy do domu.