GODZINY OTWARCIA

zapraszamy od poniedziałku do piątku

w godzinach 8.00- 14.30

Bibliotekę prowadzą:

Alicja Jankowska

Małgorzata Marciniak

Biblioteka szkolna została założona tuż po utworzeniu szkoły, a miało to miejsce w 1946 roku. Wśród najcenniejszych książek w zbiorach znajdziemy między innymi dzieła Adama Mickiewicza oraz Ignacego Krasickiego.

Od 2002 roku biblioteka ma swoje ekslibrisy (ekslibris to znak własnościowy który jest małym dziełem graficznym wykonanym techniką linorytu). Ekslibrisy zdobią wiele cennych, ciekawych i wyjątkowych książek. Prace nad komputeryzacją zbiorów rozpoczęto w 2002 roku. Dzisiaj wszystkie zbiory biblioteki są opisane w programie MOL Optivum, co bardzo ułatwia między innymi wypożyczanie książek i czasopism. Niedługo również katalogi będą dostępne w tym systemie.

Biblioteka składa się z trzech pomieszczeń:

Wypożyczalnia

W wypożyczalni jest wolny dostęp do półek, tzn. każdy uczeń może wchodzić między regały biblioteczne i swobodnie wybierać książki. W wypożyczalni znajduje się rówież tradycyjny kartkowy katalog.

Czytelnia

W czytelni znajduje się księgozbiór podręczny z którego uczniowie korzystają na miejscu. Znajdziemy tutaj: encyklopedie, słowniki, informatory, atlasy, najważniejsze podstawowe dzieła ze wszystkich dziedzin, albumy, dokumenty życia szkoły. Cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, skanerem i drukarką, przeznaczone są dla uczniów do celów edukacyjnych.

Magazyn

W magazynie gromadzone są archiwalne numery czasopism, pomoce dla nauczycieli oraz podręczniki.