Uroczystości Szkolne

Lekcja o wodzie

21 listopada 2013r. w związku z zamontowaniem dystrybutora wody gościliśmy w naszej szkole pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku, którzy przekonywali naszych uczniów ,że szczecinecka "kranówka" jest smaczna i bezpieczna. Pracownicy PWiK prezentowali uczniom zalety naszej wody i zachęcali do jej picia . Aby przekonać uczniów do picia wody prosto z sieci zaprezentowano szereg doświadczeń, które pokazały, że woda z kranu jest twarda, nie jest dezynfekowana, nie zawiera chloru i smakiem nie różni się od wód butelkowanych, a nawet jest smaczniejsza. Jesteśmy pierwszą szkołą , w której został zamontowany dystrybutor do wody podłączony bezpośrednio do sieci wodociągowej.
gk24: artykuł