MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Październik to szczególny miesiąc bibliotek szkolnych, to czas świętowania. Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach, zajęciach i zabawach.

Między innymi przewidujemy:
* spotkanie z Edytą Jungowską
* inaugurację zajęć muzealnych

* codziennie w czytelni- czytanie na drugie śniadanie
* konkurs dla kl .IV „ Złam szyfr”

Alicja Jankowska, Małgorzata Marciniak

Spotkanie z Edytą Jungowską

U progu jesieni z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klasy 1f wzięli udział w spotkaniu z Edytą Jungowską- aktorką znaną zarówno dzieciom jak i dorosłym. Pani Edyta czytała fragmenty książek Astrid Lindgren, prezentowała audiobooki.

Dzieci odpowiadając na pytania, wykazały się dużą znajomością bohaterów książek szwedzkiej pisarki.

Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania pani Edyta podarowała zdjęcie z dedykacją dla naszej szkoły.

Zapraszamy do zabawy

Głosujmy na prace naszych koleżanek biorących udział w międzynarodowym konkursie „Bajka i legenda świata w życia nam się wplata”. Wystarczy wejść na stronę www. egminy.eu, zakładka galeria. Tam znajdziecie prace plastyczne waszych koleżanek: (każda praca zakwalifikowana do konkursu ma swój numer). Jury konkursu ocenia prace, ale wy również możecie oddać swój głos . Należy zebrać jak najwięcej łapek.

Naszą szkołę reprezentują :

Nr 893 Julia Kociszewska

Nr 894 Magda Ogrodzińska

Nr 895 Martyna Świętowicz

Nr 896 i 897 Natalia Bogdan (dwie prace)

Nr 898 Aleksandra Makselon

Nr 899 Wiktoria Wiśniewska