ŚNIADANIE DAJE MOC

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

6 listopada 2015r.uczniowie klasy 0 „a” naszej szkoły wzięli udział w akcji edukacyjnej Śniadanie daje moc. Celem akcji było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a co za tym idzie przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce. Dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Partnerstwo dla Zdrowia postanowiło obchodzić w Polsce dzień 8 listopada, jako: Dzień Zdrowego Śniadania. Dlaczego? Bo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. O pomyśle włączenia się uczniów naszej szkoły do akcji zostali odpowiednio wcześniej powiadomieni rodzice oraz sami zainteresowani – uczniowie. Wszyscy spisali się na medal, wspólnie przygotowanie śniadania było okazją do wymiany wielu cennych uwag dotyczących zasad zdrowego żywienia, zaś degustacja należała do najprzyjemniejszego momentu pobytu w szkole.